Okolica:

Kompleks Basenów Termalnych m.in. w Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej, Szaflarach z wodą geotermalną 28-36°C, oferty jazdy konnej w Bukowinie Tatrzańskiej, trasy rowerowe, latem i zimą dostępne ciekawe szlaki górskie: do Morskiego Oka, na Rusinową Polanę, na Halę Gąsienicową, na Kopieniec. Niedaleko przejście graniczne na Słowację w Łysej Polanie, zimą liczne wyciągi i trasy narciarskie: Harenda, Suche, Galicowa Grapa, Gliczarów, Małe Ciche, Murzasichle, Bukowina Tatrzańska, Rusiński Wierch, Kaniówka, Remiaszów, Białka Tatrzańska, Jurgów, Czarna Góra. Poprzez bliskie przejście graniczne w kierunku Słowacji za Jurgowem szereg wyciągów i tras narciarskich na terenie Słowacji.

Zabytki:

• W Poroninie zabytkowe dawne domy góralskie w całości wykonane z drewnianych bali i wiązane na węgłach poprzez specjalne nacięcia, czyli tzw. zamki ciesielskie (przysiółek Stasikówka)
• Kościół murowany w Poroninie wybudowany w 1926 r.
• Kościół pod wezwaniem NMP w Murzasichlu liczący sobie prawie 50 lat, wybudowany w regionalnym stylu
• Drewniane pensjonaty z okresu międzywojennego, wybudowane w stylu inspirowanym stylem witkiewiczowskim (zakopiańskim) w Bukowinie Tatrzańskiej
• Kościół pw. Św. Józefa – piękny drewniany kościół z końca lat 60-tych XX wieku w Małe Ciche.